mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/11/07 - 16:21
كد :47

استحکام و دوام چوب پلاستیک

برنا چوب نمایندگی فروش انواع کامپوزیت چوب پلاست با کیفیت بالا می باشد ما در این مجموعه سعی داریم برای آگاهی بیشتر شما عزیزان استحکام و دوام چوب پلاستیک را مورد بررسی قرار دهیم تا با اطلاعات کافی اقدام به خرید کامپوزیت چوب پلاست نمایید.

کامپوزیت چوب پلاست

کامپوزیت چوب پلاست که به اختصار (WPC) خوانده می‌شود را می‌توان در زمره مواد نو ظهور دانست که تجارت آن در زمینه‌های مختلف خصوصا چوب و مصالح کف سازی بسیار پر رونق است. از جمله کاربردهای دیگر کامپوزیت چوب پلاست یا پروفیل چوب پلاستیک می‌توان به در، پنجره، حصار و پرچین اشاره کرد؛ با توجه به انعطاف‌پذیری روش‌های تولید و ویژگی‌های عملکردی انواع چوب پلاستیک، انتظار گسترش تولیدات این محصول در بازار جهانی رو به افزایش است.

استحکام و دوام چوب پلاستیک

مقاومت چوب پلاست

ماده دیگری که در تولید چوب پلاست استفاده می‌شود، پلاستیک بوده که شامل دو نوع پلی اتیلن سنگین (HDPE) و پلی وینیل کلراید (PVC) است. استفاده هر کدام از این دو ماده خصوصیات خاصی به پروفیل حاصله چوب پلاستیک می‌دهد.(HDPE) و یا پلی اتیلن سنگین ماده‌ای نرم‌تر و انعطاف پذیر است و در بسیاری از کشورها چون استرالیا بیشترین استفاده را دارد؛ پلی اتیلن سنگین می‌تواند از مواد بازیافتی مختلف چون بطری‌های شیر یا پلیمر خالص بدست آید.مواد بازیافتی که در آن‌ها از پلی اتیلن سنگین سطح پائین‌تری استفاده شده که فرمول شیمیایی آن‌ها برای استفاده بیرونی (فضای باز) طرح ریزی نشده‌اند می‌توانند موجب کم دوام شدن عمر پروفیل شوند.گزینه دیگر برای تهیه پلی اتیلن سنگین (HDPE) استفاده از مواد غیر بازیافتی و تولید پلی اتیلن سنگین از مواد خام بوده که پروفیل تولیدی از این نوع پلی اتیلن سنگین قوی‌تر و دارای عمر طولانی‌تر است.پلی اتیلن سنگین (HDPE) همچنین دارای مقاومت کمتری در برابر آتش است که تولید کننده‌ها این نقیصه را بوسیله اضافه کردن مواد باز دارنده آتش برطرف می‌کنند.علاوه بر فیبر چوب و پلاستیک که دو ماده اصلی تشکیل دهنده پروفیل‌ چوب پلاستیک است و مواد دیگری چون رنگدانه‌ها و روان کننده‌ها و موادی که موجب بالا بردن استحکام و مقاومت در برابر عوامل محیطی چون رطوبت، گرما، سرما و اشعه ماوراء بنفش است نیز اضافه می‌شود. ما در مجموعه برنا چوب نمایندگی فروش انواع کامپوزیت چوب پلاست می باشیم برای خرید کامپوزیت چوب پلاست با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

استحکام کامپوزیت چوب پلاست

کامپوزیتهای تولید شده چوب پلاستیک عوامل چوبی را درون منافذ پلاستیک قرار می دهند .قالبهای درونی پلاستیک از چوب در برابر محیط محافظت می نمایند .بنابرین ، مراقبتهای لازم باید صورت گیرد تا از دوام و ثبات پلاستیک و از عاری بودن آن از نور ماورای بنفش و سایر عوامل محیطی اطمینان حاصل شود .اگر عوامل چوبی به دقت کپسوله نشوند و این عوامل مد نظر قرار نگیرند ،رطوبت می تواند باعث باد کردن آن و فساد قارچی شود . که این کامپوزیت با وجود پلاستیک در مواد مصرفی آن از این نقصمستثنی می باشد و از استحکام ودوام مطلوبی برخوردار می باشد .

دوام کامپوزیت چوب پلاست

در نهایت در صنعت ساخنمان و چوب نما و چوب کف چوب اشباع شده به مراتب بهتر از متریال هایی همچون چوب ترمو و چوب پلاست می باشد زیرا چوب اشباع مانند چوب پلاست گرما را به خور جذب نمی کند و از لحاظ  ابزارپذیری و اجرا با میخ کوب هیچ محدودیتی ندارد و یا مانند چوب ترمو بعد از مدتی تغییر رنگ نمیدهد .دلیل عدم استفاده از چوب اشباع در ایران محدودیت تولید در ایران و عدم شناخت می باشد و در مواردی نیز که مشاهده میشود به صورت غیر استاندارد و به جای مواد معدنی با مواد نفتی یا نمکی چوب اشباع می شود و این مساله موجب میشود چوب زیباییخود را سریعا از دست بدهد .

خرید کامپوزیت چوب پلاست

همانطور که خدمتتان اعلام شد ما در برنا چوب نمایندگی فروش انواع کامپوزیت چوب پلاست می باشیم شما عزیزان می توانید برای خرید انواع کامپوزیت چوب پلاست با کیفیت و مستحکم با مشاورین مجرب ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.