mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا

روکشهای رولینگ پرس

برای طراحی دکوراسیون داخلی باید هارمونی مناسب بین المان های محیط در نظر گرفته شود، بر اساس سلیقه های متفاوت تنوع طرح و رنگ وجود دارد. یکی از مهمترین نکات که هر طراح و مجری دکوراسیون باید به آن توجه داشته باشد برقرار کردن هارمونی مناسب می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر این موضوع، مواد اولیه‌ای است که در کار استفاده می‌شود. تنوع طرح و نقش در مواد اولیه باعث می‌شود تا طراح قدرت مانور بیشتری در طراحی و اجرا داشته باشد.
 
روکش PVC

رنگ آمیزی PVC (پی وی سی)

ورق‌های PVC (پی وی سی) در حالت پیش فرض بدون طرح و به رنگ سفید ساده تولید می‌شوند. ولی به دلیل هماهنگی با سایر المان‌ ها نیاز است که دکوراسیون تولید شده از ورق PVC ، طرح و رنگ مورد نظر ما را داشته باشد. رایجترین روش برای این امر، رنگ آمیزی ورق PVC می باشد. در این روش بعد از مرحله ساخت PVC، دکور تولید شده متناسب با سلیقه مشتری رنگ آمیزی می‌شود.
اما رنگ آمیزی پی وی سی(PVC) ایراداتی دارد که باعث می شود از این روش خودداری نموده و از روش دیگری استفاده کنیم.

روکش رولینگ PVC 

یکی از بهترین روش ها، استفاده از روکش‌های PVC می‌ باشد. این روکش‌ها در دو نوع هایگلاس و مات، در رنگ‌های متنوع و ضخامت مختلف تولید می شوند. مزیت این روکش ها این است که بر روی انواع پانل‌ها از جمله MDF و PVC استفاده می‌شود. دارای تنوع زیاد طرح می باشند که باعث می شود نقش و نگار ، زیبایی را به ورق‌های PVC  دهد.
 این روکش‌ها با استفاده از تکنولوژی رولینگ پرس بر روی سطح ورق PVC پرس می‌شوند و در تولید استفاده می‌شود. دستگاه رولینگ پرس به دو نوع رولینگ پرس سرد و رولینگ پرس گرم تقسیم می شود و عمل چسباندن روکش هایگلاس، PVC، کاغذ لترون بر روی ام دی اف را انجام می دهد. دستگاه رولینگ پرس، روکش های مذکور را به صورت غلطکی بر روی ام دی اف پرس می کند.

ایرادات روش رنگ آمیزی PVC

 رنگ آمیزی ورق های PVC نسبت به چوب و MDF  دشوارتر می باشدو جزئیات بیشتری دارد.
 رنگ هایی که برای PVC  استفاده می شوند با رنگ های چوب فرق می کنند و همین باعث می‌شود تا هزینه‌های رنگ کاری افزایش یابد چراکه نیاز است تا رنگ مخصوص PVC استفاده شود.
مدت زمان لازم برای خشک شدن رنگ روی سطح PVC بسیار بیشتر از چوب است.
به علت شیمیایی بودن مواد ورق‌های PVC در صورت پایین بودن کیفیت ورق تولید شده، رنگ جذب ورق شده و در نهایت سطح صاف و یکدستی از رنگ بوجود نمی‌آید.
فضای مناسبی باید برای رنگ آمیزی PVC درنظر گرفت، این موضوع باعث می‌شود تا بهره‌وری از امکانات فیزیکی در تولید کاهش یابد.
به علت محدودیت طرح و نقش در رنگ‌های مخصوص PVC  که در بازار وجود دارد، نمی‌توان تنوع مطلوبی را در کابینت‌های تولید شده ایجاد کرد.
نیروی کار ماهر برای رنگ کاری ورق PVC نسبت به رنگ کار چوب از فراوانی کمتری برخوردار بوده و این به معنی محدودیت برای کارفرماست.

مجموعه برناچوب توزیع کننده روکش های رولینگ پرسی در تهران و کرج

برای اطلاع از قیمت و مدل ها با مجموعه تماس حاصل نمایید.

چسب های PVA جهت روکش طبیعی در پرس های تخت و پرس وکیوم
چسب های پست فرمینگ جهت روکش های احم و تولید صفحه تاپس
چسب های گرانول و قالبی جهت استفاده در دستگاه های لبه چسبان منحنی زن