mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا

چسب چوب

چسب چوب یکی از چسب های مورد استفاده در صنایع چوب است. با استفاده از چسب چوب می‌توانید دو قطعه چوبی را به هم متصل نمایید به‌صورتی که اگر از چسب به‌درستی استفاده شود یک اتصال محکم و ناگسستنی خواهید داشت به این صورت که اگر شما بعد از خشک شدن چسب چوب بخواهید دو قطعه را از هم جدا کنید، راهی جز شکستن چوب نخواهید داشت به همین دلیل از چسب چوب در صنایع چوب به‌وفور استفاده می‌شود. قبل استفاده از چسب چوب ابتدا باید سطح مورد نظر را کاملاً عاری از هرگونه گرد و غبار نمایید سپس را با استفاده از یک تکه چوب یا قلم مو بر روی سطح بکشید سپس دو قطعه را بر روی هم قرار دهید و اجازه دهید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه سطوح بدون هیچ حرکتی بر روی هم باقی بماند البته این زمان بستگی به درجه هوا و نوع کار شما دارد. شما می توانید با استفاده قطعه ها را درگنار یکدیگر محکم کنید. ما در مجموعه برنا چوب نمایندگی فروش انواع چسب چوب های مورد استفاده در صنایع چوبی را دارا می باشیم که با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم برای خرید و سفارش انواع چسب چوب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

مهندس علی بیات : 09125974265  |   مهندس علی وحدانی : 09359333653     |    تلفن دفتر مرکزی : 32252192-026

مزایای استفاده از چسب چوب

مزایای استفاده از چسب چوب بوجود آمدن یک اتصال محکم و ارتجاعی در حد فاصل بین دو ماده است که علاوه بر چسبندگی بالا سطح یک دستی را ایجاد میکند. از جمله مزایای دیگر این ماده میتوان به سهولت در اجرا و نداشتن مشکلات حلالیت و غلظت اشاره کرد که همین امر سرعت اجرای کار را بسیار افزایش میدهد. داشتن خواص خاص و متفاوت در برابر آب فایده دیگر چسب چوب است. حلالیت با رزین های پلاستیکی عامل و کاربرد مهم این چسب ها است که کاربرد های مضاعفی به آن ها میبخشد. بهتر است برای استفاده از این ماده سطح زیر کار عاری از هرگونه چربی باشد. برای اجرا با استفاده یک تکه چوب یا کاردک فلزی یا حتی قلم مو مقدار چسب مورد نظر را بر روی سطح بکشید و یک لایه ایجاد کنید. 
 
مزایای استفاده از چسب چوب

ویژگی های چسب چوب

چسب چوب بر پایه ماده شیمیایی هموپلیمرپلی وینیل استات است. این نوع چسب بوی خاصی نداشته و در آب و رنگ های پلاستیک حل می شود. چسب چوب (wood glue) از نظر ظاهری شبیه به شیر بوده و رنگ سفیدی دارد. همچنین همانند عسل غلیظ بوده ولی برای استفاده نیازی به حل کردن آن در آب نخواهید داشت.

انواع چسب چوب

چسب های نجاری به دو بخش طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی می شوند.چسب های طبیعی شامل چسب های معدنی و چسب آلی هستند که از گیاهان و حیوانات تهیه می شود،که اصولا از جوشاندن قطعات استخوان،پوست،سم و حتی خون حیوانات این چسب ها به دست می آید.چسب های شیمیایی از موادهایی مانند رزین، هاردنر،حلال،قدرت دهنده، رقیق کننده، پایدار کننده، مواد پر کننده،کاتالیزور جهت ساخت آنها استفاده می شود.این نوع چسب ها به دو دسته ترموپلاست و ترموست تقسیم می شوند.

چسب های ترموپلاست

این نوع چسب ها در اثر حرارت نرم می شوند و در اثر از بین رفت حرارت سخت می شوند.

چسب های ترموست

این نوع چسب ها در اثر حرارات سخت می شنود ولی در اثر حرارت دادن مجدد تغییر شکل نمی دهند و همان طور باقی می مانند.

خرید چسب چوب در کرج

چسب چوب‌ها بر پایه هموپلیمرپلی وینیل استات هست. چسب چوب بوی خاصی ندارد و قابلیت حل شدن با آب و رنگ‌های پلاستیکی را دارد.چسب چوب از نظر ظاهری شبیه به شیر است و رنگ آن سفید هست. چسب چوب مانند عسل غلیظ است اما برای استفاده از چسب چوب در کارگاه نجاری، نیاز به حل کردن آن با آب ندارید.
معمولاً چسب چوب‌ها به‌صورت استاندارد در ظرف‌های ۰.۵ و ۱ و ۷ و ۱۴ کیلویی در فروشگاه‌های رنگ و ابزار یراق‌ها به فروش می‌رسند. برندهای زیادی در ایران چسب چوب را به فروش می‌رساند.

قیمت چسب چوب در کرج

چسب چوب مانند عسل غلیظ است اما برای استفاده از چسب چوب در کارگاه نجاری، نیاز به حل کردن آن با آب نیست. یکی از رزین هایی که به شکل محلول در آب استفاده ی فراوانی دارند و در انواع هموپلیمر و کوپولیمر موجود می باشد پلی وینیل استات (PVA) است. یکی از مهمترین انواع چسب های پلی وینیل استات چسب سفید یا همان چسب چوب می باشد. از موارد دیگر کاربرد پلی وینیل استات در تهیه چسب گرانولی حرارتی می باشد. چسب های پلی وینیل استات در دو نوع عمده ی پایه حلال و پایه آب موجود می باشند.

مرکز فروش چسب چوب در کرج

مرکز فروش چسب چوب در تهران