mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا

رنگ رزین چوب پلاست

مجموعه برنا چوب در زمینه تولید و فروش انواع رنگ ضد آب مخصوص چوب پلاست و کامپوزیت فعالیت دارد.
رنگ به هر نوع ترکیب رنگدانه ای، مایع شونده یا ماستیک جامد گفته می شود که پس از استفاده به صورت لایه نازک، به یک لایه جامد تبدیل شود. این ماده معمولاً برای محافظت، رنگ آمیزی یا تأمین بافت اشیا استفاده می شود. رنگ مشخصه ادراک بصری است که از طریق دسته های رنگی شرح داده می شود، با نام هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی یا بنفش. این برداشت از رنگ از تحریک سلول های گیرنده نوری توسط تابش الکترومغناطیسی ناشی می شود.
 
رنگ رزین چوب پلاست
 
 

اجزای تشکیل دهنده رنگ

رنگ معمولاً از رنگدانه ها، رزین، حلال و مواد افزودنی تشکیل شده است.
رنگدانه  برای تأمین رنگ، پنهان سازی و کنترل براقیت، به کار می رود.

تقسیم بندی رنگدانه ها

رنگدانه ها معمولا به دو گروه تقسیم بندی می شوند:
•    رنگدانه های اصلی، شامل رنگدانه هایی مانند دی اکسید تیتانیوم (سفید)، اکسید سبز کروم، اکسیدهای آهن زرد و قرمز و غیره هستند.
•    رنگدانه های توسعه دهنده، شامل کلسیت (کربنات کلسیم)، تالک (منیزیم) است. سیلیکات (میکا)، باریت (سولفات باریم) و غیره هستند.
رنگ رزین چوب پلاست

تعریف رزین 

رزین، چسباننده ای است که ذرات رنگدانه را در کنار هم نگه می دارد و چسبندگی به سطح رنگ شده را فراهم می کند. در رنگ های آبی اغلب از پلیمرهای امولسیون اکریلیک به عنوان چسب استفاده می شود. این ها در انواع و ترکیبات بسیار متنوعی وجود دارند. انواع مختلف پلیمرهای اکریلیک بر اساس مونومرهایی مانند متیل متاکریلات و بوتیل متاکریلات است. به طور سنتی، رنگ های کم هزینه بر روی کلاسورهای PVA (پلی وینیل استات) فرموله شده اند.
رزین های پایه حلال انواع بسیار گسترده ای دارند. رایج ترین رزین های پایه حلال، رزین های آلکیدی نامیده می شوند که به طور معمول در رنگ های مینا استفاده می شود. آلكیدهای اورتان كه اغلب در لاک های شفاف استفاده می شود. رزین های پوشش محافظ انواع متنوعی دارند، مانند: اپوکسی، یورتان، پلی سیلوکسان و اورتان.
رنگ و رزین در مجموعه برنا چوب به گونه‌ای طراحی و تولید شده است که با نفوذ به بافت چوب، پلاستیک، بتن و یا کامپوزیت‌ها به نوعی با آنها ممزوج شده و از این طریق ایجاد یک ساختار یکپارچه می‌نماید. لذا از این طریق علاوه بر ضد آب نمودن واقعی چوب و نئوپان و سایر محصولات سلولزی و بتنی، سطوح کاملا مستحکم و قابل صیقلی را شاهد خواهیم بود.
 

حلال رنگ

برای اینکه به عنوان ناقل رنگدانه ها و رزین عمل کند، باید از ترکیبی به نام حلال رنگ استفاده شود. که این حلال ممکن است حلال آلی یا آبی باشد.

مواد افزودنی رنگ

برای افزایش خواص مانند: سهولت در اجرا، مقاومت در برابر قالب، مقاومت در برابر خراش، خشک شدن و مقاومت در برابر افتادگی، از مواد افزودنی به رنگ ها استفاده می شود.

فرآیند تولید رنگ

فرآیند ساخت رنگ شامل پنج قسمت مهم است:
•    اندازه گیری دقیق مواد تشکیل دهنده
•    آماده سازی پایه و پراکندگی رنگدانه
•    مخلوط شدن رزین، حلال و مواد افزودنی
•    قرار گرفتن محصول نهایی و در مرحله آزمایش آزمایشگاهی
•    بسته بندی رنگ در قوطی