mob دفتر کرج:32252192-026   دفتر تهران :55276047-021  و 55281744-021     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : زرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/14 - 11:49
كد :25

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب پلاست

چوب به دلیل زیبایی که دارد از قدیم برای طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار میگرفته است اما به دلیل عواملی مثل آتش سوزی و پوسیدگی تولیدکنندگان به فکر ساخت محصولی بودند که این مشکلات را نداشته باشد ، با تولید چوب پلاست این مشکلات رفع شد. چوب پلاست نوعی کامپوزیت است. همان طور که از اسمش مشخص است از ترکیب چوب، پلاستیک و مواد دیگر ساخته می شود. این محصول کاربرد های زیادی دارد و بسیار پر طرفدار است. یکی از کاربرد های چوب پلاست استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی است.

ویژگی های چوب پلاست


چوب پلاست به دلیل زیبایی که دارد و شباهتش به چوب بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. چوب پلاست علاوه بر اینکه زیبایی چوب را دارد و حس خوب و آرامش دهنده ایی به انسان القا میکند.چوب پلاست برخلاف چوب طبیعی در برابر آتش سوزی، حشرات موذی، پوسیدگی و رطوبت هم مقاوم است و چوب پلاست عایق خوبی برای سرو صدا و گرما است و از اتلاف انرژی هم جلوگیری میکند.همچنین در برابر نفوذ آب هم مقاوم است.
یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث افزایش تقاضا برای استفاده از چوب پلاست شده است قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آن است. چوب پلاست در فضای باز و شرایط جوی مختلف هم قابل استفاده می باشد به همین دلیل از چوب پلاست میتوان در نمای ساختمان، روف گاردن و محوطه های اطراف استخر هم استفاده کرد. 


طراحی دکوراسیون داخلی با چوب پلاست

 

استفاده از چوب پلاست در طراحی منزل


کفپوش چوب پلاست سطحی غیر لغزنده ایجاد میکند شاید این نکته را بتوان یکی از مهمترین دلایل استفاده از کفپوش چوب پلاست دانست. طراحی و تولید چوب پلاست یکی از محصولات برنا چوب طی سالیان اخیر است.سرعت نصب بالا، مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف ، زیبایی و قیمت مناسب باعث بالا رفتن تقاضا برای این محصول شده است. همچنین به دلیل این که قابل رنگ آمیزی هست به راحتی میتوان آن را با دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ کرد.


سقف کاذب چوب پلاست


استفاده از سقف کاذب چوب پلاست در طراحی داخلی دکوراسیون بسیار رایج است. شما میتونید بنا بر سلیقه خود از سقف کاذب استفاده کنید. همچنین میتوانید قسمتی از کفپوش و سقف را چوب پلاست استفاده کنید که علاوه بر زیبایی باعث آرامش شما خواهد شد.


سقف کاذب چوب پلاست

استفاده از چوب پلاست در فضای باز


به دلیل اینکه این متریال قیمت مناسب و دوام بالایی دارد به راحتی میتوان در فضای باز به دور از نگرانی برای آسیب دیدن از آن استفاده کرد.از چوب پلاست در نمای ساختمان ، روف گاردن ها و طراحی فضای سبز استفاده می شوند.


نصب چوب پلاست


در مرحله اول باید توجه کرد که سطح زیرین باید در هر دو جهت عمودی( بالا به پایین) و عرضی( چپ به راست) تراز باشد.
در تراز کردن کف اگر از زیرسازی آهنی استفاده میشود باید توجه کرد که تا جای ممکن سبک باشد.دقت شود که پروفیل های چوب پلاست هرگز بهم نباید بچسبند.
 

نکاتی در رابطه با نصب چوب پلاست 

 

  • پروفیل های چوب پلاست قبل از شروع عملیات نصب باید طبق نقشه برش داده شوند.
  • دستورالعمل نصب پروفیل های مختلف باهم متفاوت است. هر کدام را باید طبق راهنمای خود نصب کرد.
  • قبل از نصب در مکانی خشک باید نگه داری شود.
  • قبل از نصب باید دور از تابش مستقیم خورشید باشد.
  • بهترین نحوه چیدن پروفیل چوب پلاست به صورت تار و پود است اما اگر نشد به صورت افقی چیده شود بهتر است.
  • بهتر است 48 ساعت قبل از شروع به نصب ، پروفیل ها را در مکانی که قرار است نصب شود قرار داد تا با آب و هوای محیط سازگار شوند. 
  • اگر خودتان تصمیم به نصب دارید، برای جلوگیری از خطرات احتمالی و دوباره کاری بهتر است قبل از نصب با تیم فنی و متخصص مشورت کنید.