mob دفتر کرج:32252192-026   دفتر تهران :55276047-021  و 55281744-021     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : زرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/08/06 - 10:57
كد :39

نحوه اجرای چوب پلاست

کامپوزیت های چوب پلاست،کامپوزیتهایی هستند که از ترکیب موادی همچون الیاف چوب طبیعی ، پلاستیک و ترموپلاستیک ها و نوعی آرد مخصوص ساخته می شوند چوب پلاستیک polywood نوع بسیار جدیدی از این گروه محصولات می باشد که در تولید آن از دو بخش مواد استفاده می گردد . در بخش چوب از مواد اولیه ای مانند الیاف تفاله ، پوسته بادام زمینی ، بامبو ، کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود.

چوب پلاست چیست

چوب پلاست به عنوان محصولی جدیدکه در گروه مواد کامپوزیتی قرار گرفته متشکل از گرانول چوب یا پودر چوب با مقدار معین به همراه مواد پلیمری بوده و در ابعاد و قالب های متعدد به روش اکستروژن تولید و عرضه می گردد.از مزایای چوب پلاست می توان به عواملی همچون صرفه جویی در مواد اولیه و جلوگیری از قطع ببهوده درختان و استفاده پرکاربرددر صنعت ساختمان و ساخت مصنوعاتی همچون کفپوشهای چوب پلاستیک ، نماپوش چوب پلاست، فلاورباکس و مبلمان شهری اشاره نمود. مهمترین مزیت پروفیلهای چوب پلاستیک مقاوت بالای آن در مقابل عوامل جوی همچون اشعه uv آفتاب و به طور خاص مقاومت بالا در مقابل رطوبت و استفاده بسیار زیاد در مناطق مرطوب اشاره نمود.

نحوه اجرای چوب پلاست

نحوه اجرای چوب پلاست

کفپوش ها يا کمپوزیت چوب پلاستيک الزاما بايستی بر اساس مقررات تدوين شده ساختمانی و دستورالعمل نصب شده در زير اجرا گردد:

زیرسازی برای نصب چوب پلاست

قبل از شروع، کفپوشها و پروفيلهای چوب پلاستيک بايستی در سطح صاف نگهداری شوند بطوری که هر ٦٠ سانتيمتر زير محصول نگهدارنده قرار داشته باشد (هيچ وقت چوب پلاست را به طور مستقيم روی زمين قرار ندهيد) پروفيل چوب پلاست را در صورتيکه از بسته بندی کارخانه خارج شده است را بپوشانيد. کفپوش چوب پلاست نمی تواند مستقيما بر روی سطح نصب شود . حتما بايستی روی زير سازی که بصورت چهار چوب ساخته شدهاست نصب شود بنابراين جريان هوای مناسب و مسدود نشده زير دکهای چوب پلاست بمنظور اجتناب از جذب آب بيش از حد ضروری است. 

روش نصب چوب پلاست 

 • ابتدا باید تراز بودن از کف قبل از انجام نصب چوب پلاست اطمینان حاصل کرد.
 • تراز کردن کف ها با زیرسازی فلزی انجام گردد.
 • استفاده از قوطی ۴۰*۴۰ میلیمتر فلزی بصورت شبکه و با فواصل حداکثر آکس به آکس ۴۰ سانتی متر برای کف و ۵۰ سانتی متر برای نما.
 • نصب پروفیل wpc بر روی زیرسازی فلزی بصورت پیچ نمایان یا کلیپسی.
 • دقت شود که پروفیل های چوب پلاست هرگز به هم نچسبند.
 • در صورتیکه از روش پیچ از رو در نصب استفاده میگردد میباست پیچ ها در فضای خالی پروفیل های تو خالی وارد نشود، این کار باعث ایجاد ترک در سطح چوب پلاست میشود،بلکه بهتر است در جان پروفیل های تد خالی وارد گردد.
   

نکات کلی نصب چوب پلاست

 • چوب ها را قبل از شروع عملیات نصب مطابق با نقشه اجرا و زیرسازی آهنی برش دهید.
 • برای نرده های جلوی تراس ها، می توان با استفاده از نبشی شکل یا شکل مخصوص که فضای مورد نیاز را برای متورم شدن و جابجایی فراهم می کند محصول را مستقیما روی فلز نصب کرد. قطعات باید ازجنس استیبل یا آلومینیوم گالوانیزه مرغوب بوده و حداقل از تمامی سطوح محصول به اندازه 1 تا 2 میلیمتر فاصله داشته باشد.برای مهار پروفیل در نبشی حتما ازپیچ ومهره استیل یا گالوانیزه استفاده گردد.این مورد در رابطه با نمای لوورهم صادق است، قبل ازنصب هرگونه پیچ حتما محل مورد نظر رابا مته و دریل سوراخ نمایید.به عبارت دیگر پیچ را مستقیم بزرای ایجاد سوراخ استفاده نکنید.
 • فواصل چوب های نما درنمای لووری یا نرده بانی ازیگدیگر به درخواست کارفرما میباشد ، ولی باید درنظر گرفت که دراین موارد سطح زیرین نما هم پیداست ونیاز به پوشش مرتبط دارد.
 • پیچ برای نصب چوب های نمای الواری یا دکینگ روی زیرسازی چوبی باید از جنس گالوانیزه یااستیل وبا گام چوب باشد.
 • درهراتصال ، نصب 2 پیچ به صورت متقارن ازچوب نما به چوب زیرسازی توصیه می گردد.
 • چوب درهر مرحله اول سعی می کند در درازا افزایش طول پیدا کند واگر نتوانست ، درعرض می تابد.لازم است که مطمئن شوید چوب ها ، فضای مورد نیاز برای بازی در طول را داشته باشد.یه عبارت دیگر درانتهای کار حداقل 15 میلیمتر فاصله با دیوار داشته باشد.این موضوع برای درب های پارکینگ که طول چوب کوتاه تری دارند می تواند به 3 میلیمتر ازهر طرف کاهش یابد.