mob دفتر کرج:32252192-026   دفتر تهران :55276047-021  و 55281744-021     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : زرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/07/12 - 15:29
كد :36

پرگولا چیست

پرگولا سازه‌ای است که به عنوان سایبان در فضای باز در محوطه‌سازی خانه، باغ، ویلا و مجتمع و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد.بسیاری از افراد پرگولا و آلاچیق را یکسان می‌دانند ولی در حقیقت این دو تفاوت‌هایی دارند. پرگولا سازه‌ای است که اغلب از جنس چوب و چوب پلاست ساخته می‌شود.

پرگولا چوب پلاست 

پرگولا چوب پلاست سازه‌ایی در مدل‌ها و طرح‌های متفاوت است که با سقف یا بعضا بدون سقف ساخته می‌شود. اگر بخواهیم توصیفی دقیق از این المان داشته باشیم، چیزی شبیه به آلاچیق بوده که برروی بام، حیاط یا پارک قابل اجراست. پرگولا نوعی سایبان و سرپناه برای استراحت و گذراندن اوقات فراقت است که این روزها در  روف گاردن (بام سبز) بسیار مورد توجه طراحان قرار می‌گیرد. یکی از پرطرفدارترین انواع پرگولا، پرگولای چوب پلاستی بوده که به آسانی با فضای سبز هماهنگ شده و حس آرامش را القا خواهد کرد. در تعریف کلی پرگولای چوب پلاست می توان گفت پرگولا ی چوب پلاست سازه ای است با سقف مشبک که به عنوان استراحتگاه از آن استفاده می شود. و ساخت از طریق چوب پلاست این امکان را می دهد پرگولای چوب پلاستی را در هر جایی و مکانی با هر نوع شرایط آب و هوایی طراحی و ساخت. زیرا چوب پلاست نوعی پلاستیک است که به صورت چوب ساخته می شود و تمام خاصیت های پلاستیک به همراه ظاهر زیبای چوب را به همراه دارد. 

پرگولا چیست

مزایای استفاده از پرگولای چوبی

 پرگولا چوب پلاست که به پرگولای چوبی معروف است با استفاده از پروفیل چوب پلاستیک اجرا می‌شود. از مزیت‌های ساخت این سازه با چوب پلاست شباهت زیاد به چوب طبیعی بوده که در رنگبندی متفاوت و طبق سلیقه کارفرما ساخته می‌شود. ضمن این که در برابر گرما یا سرما کاملا مقاوم است و از استحکام بالایی به نسبت چوب طبیعی برخوردار می‌باشد. محصولات چوب پلاست شرکت برنا چوب با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت طبق استانداردهای جهانی تولید شده‌اند. با توجه به این امر پرگولای چوب پلاست نه تنها در طرح‌های تفاوت اجرا خواهد شد که از نظر اقتصادی نیز کاملا مقرون به صرفه است.

کاربرد پرگولای چوب پلاست

به طور کلی این سایه بان ها به منظور ایجاد زیبایی و فضایی نیم سایه، در روی قسمتی از تراس ها، کنار دیوار، بر روی راهروهای باریک که یک طرف آن دیوار می باشد،احداث می گردد.نوع چوب پلاست پرگولا  به این جهت که فضای صمیمی تر را ایجاد می نماید متداول تر می باشد.. پرگولا چوب پلاست اشباع شده جهت دوام بیشتر و مکانهایی که مشکل تخریب دارند توصیه می گردد. انواع پرگولا یا سایبان جهت تنظیم میزان نور داخل ساختمان و یا آلاچیق در اندازه های مختلف ارایه می شود.

مزایای استفاده از چوب پلاست 

  • ایجاد زیبایی محیط
  • دوام بالا نسبت به چوب معمولی و ترموود
  • ایجاد فضای نیمه سایه
  • امکان استفاده از گیاهان رونده بر روی و اطراف آن

نمایندگی چوب پلاست در کرج

نمایندگی چوب پلاست در تهران