mob دفتر کرج:32252192-026   دفتر تهران :55276047-021  و 55281744-021     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : زرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/28 - 16:21
كد :27

کامپوزیت چوب پلاستیک

کامپوزیت چوب پلاست که به اختصار (WPC) خوانده می‌شود را می‌توان در زمره مواد نو ظهور دانست که تجارت آن در زمینه‌های مختلف خصوصا چوب و مصالح کف سازی بسیار پر رونق است. از جمله کاربردهای دیگر کامپوزیت چوب پلاست یا پروفیل چوب پلاستیک می‌توان به در، پنجره، حصار و پرچین اشاره کرد؛ با توجه به انعطاف‌پذیری روش‌های تولید و ویژگی‌های عملکردی انواع چوب پلاستیک، انتظار گسترش تولیدات این محصول در بازار جهانی رو به افزایش است.

کامپوزیت چوب پلاست چیست

کامپوزیت چوب پلاست ترکیبی از پلیمرهای ترموپلاستیک و خرده چوب است که عموما در دمای بالای ذوب پلیمرها مخلوط شده و سپس برای مصارف متفاوت، تحت فرآیندهای مختلف قرار می‌گیرد. با توجه به نوع فرآیند انتخابی، چوب پلاست می‌تواند به شکل‌های متقاوت در بیاید که همین امر باعث گستردگی استفاده انواع چوب پلاست در زمینه های مختلف از جمله: سقف روف گاردن ، چارچوب در و پنجره، پنل داخلی خودروها، نرده چوبی، حصار، محوطه سازی چوبی، نمای ساختمان، نیمکت پارک، قالب ریزی و صنعت مبلمان شده است. در حقیقت کامپوزیت چوب پلاست این ویژگی را دارد که به بتواند به رنگ‌ها، طرح‌ها، اندازه‌ها و تقریبا هر شکلی درآید. از رایج‌ترین نمونه های استفاده از چوب پلاستیک می‌توان از مصالح کف چوب که با نام کفپوش چوبی یا نام عمومی کامپوزیت چوب، شناخته می‌شود اشاره نمود.

کامپوزیت چوب پلاست

 

مراحل اصلی تولید کامپوزیت چوب پلاستیک


به‌طور کلی، ساخت کامپوزیت چوب پلاستیک یک فرایند دو مرحله ای است . ترکیبی از چوب و گرمانرمی مانند پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)، پلی اتیلن چگالی کم (LDPE) و پلی وینیل کلرید (PVC) با هم مخلوط خمیر مانند یکنواختی تشکیل می‌دهند. این فرایند اختلاط می‌تواند به صورت یکجا یا توسط فرایندهای پیوسته ای انجام گیرد. علاوه برچوب اصلی با اندازه دانه‌ها در محدوده ۲۰ - ۶۰ مش، عوامل جفت‌کننده پلاستیک‌ها، تثبیت کننده، عامل کف زای یا رنگ نیز اضافه می‌گردند تا خواص محصول نهایی را برای کاربردهای خاص افزایش دهند. به عنوان مثال، روغن‌ها ظاهرسطوح کامپوزیت را بهبود می‌بخشند . سه روش معمول برای ساخت کامپوزیت چوب پلاستیک وجود دارد.

روش اکستروژن، که در آن کامپوزیت مذاب با نیرو از قالب عبور می‌کند  در مورد روش قالبگیری تزریقی، کامپوزیت مذاب به قالب سرد تزریق می‌گردد . یک سوم فشار مذاب بین کامپوزیت دو نیمه قالب به وجود می آید که باید سریع سرد شود

اکثریت کامپوزیت‌های چوب پلاستیک توسط فرایند اکستروژن (بیرون رانی)، که با استفاده از انواع مختلف اکستروها (بیرون آورها) همچون تک پیچ یا دو- پیچ که برای تشکیل شکل نهایی استفاده می‌شوند، تولید می‌گردند. تصاویر ۲، ۳ و ۴ نمونه‌هایی از محصولات چوب پلاستیک و نمودار جریان وسیر مواد در کارخانه در فرایند تولید معمول را نشان می‌دهند.

خواص کامپوزیت چوب پلاستیک


بسیاری از خواص فیزیکی و مکانیکی کامپوزیت چوب پلاستیک به برهم کنش بین چوب و مواد گرمانرم بستگی دارد. یکی از مؤثرترین روش‌ها برای بهبود این برهم کنش از طریق عامل جفت شدن (کوپلینگ) به عنوان یک افزودنی ایجاد می‌گردد. به‌طور کلی، این مواد افزودنی به سازگاری بین چوب هیدروفیلیک که رطوبت را به راحتی جذب می‌کند و پلاستیک هیدروفوبیک که تمایل به آب ندارد، کمک می‌کنند و به تشکیل کامپوزیت تک فاز کمک می‌کنند و محصولی با ثبات فرم واندازه بهتر از چوب جامد را نتیجه می‌دهند.

چوب سنتی که با اعمال فشار و آرسنات مس کرومات (کاروتید) بیشتر ایجاد می‌شود.

استفاده از کامپوزیت چوب پلاستیک، در شکل صفحات جامد و همچنین ساختار لوله ای به عنوان یک جایگزین برای محصولات چوبی به عنوان مواد بسیار محبوب مورد استفاده است.

کامپوزیت چوب پلاست

فواید WPCها

  • این مواد ترکیبی شامل بهترین ویژگی های چوب و پلاستیک هستند.
  • علاوه بر مواد اولیه ارزان قیمت ،این محصولات به دفع ضایعات چوب و پلاستیک که هزینه بر است، کمک میکنند.
  • قیمت و کارآیی آنها در مقابل سایر محصولات رایج چوبی از جمله MDF،PVC-U و الوار مناسب است.
  • تولید و ساخت آنها به کمک روش های سنتی پردازش چوب امکان پذیر است.
  • در شکل و طرح های گوناگونی قابل دسترسند.
  • پس از استفاده قابل بازیافتند.