mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/01/31 - 11:26
كد :10056

مقاومت چسب چوب

چسب ها یکی از پرکاربردترین موارد مورد استفاده در انواع کارها می باشند که می بایست به طور کامل آنها را شناخت. شناخت کافی از انواع چسب باعث می شود که بتوانید هنگام کار با آنها به آسانی قطعات را به هم بچسبانید و یا اینکه چسب مناسبی را برای هر کار انتخاب کنید تا هنگام کار با قطعات به هم چسبانده شده با مشکل برخورد نکنید.

 چسب چوب

چسب چوب یکی از مواد مورد استفاده در صنایع چوب است. با استفاده از چسب چوب می‌توانید دو قطعه چوبی را به هم متصل نمایید به‌صورتی که اگر از چسب به‌درستی استفاده شود یک اتصال محکم و ناگسستنی خواهید داشت به این صورت که اگر شما بعد از خشک شدن چسب چوب بخواهید دو قطعه را از هم جدا کنید، راهی جز شکستن چوب نخواهید داشت به همین دلیل از چسب چوب در صنایع چوب به‌وفور استفاده می‌شود. ما در برنا چوب نمایندگی فروش انواع چسب چوب می باشیم برای خرید انواع چسب چوب با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

مقاومت چسب چوب

چسب PVA

چسب پلی وینیل استات (PVA) یکی از رایج ترین انواع چسب چوب است و در اکثر منازل از آن استفاده می شود. PVA ماده ای بی رنگ و بی بو است که در چسب ها به کار می رود. این چسب ها از نظر قیمت ارزان هستند و به راحتی پیدا می شوند.

کاربرد چسب PVA

کاربرد این چسب چوب به گونه ای است که باید چسب اضافی روی کار را تمیز کنید؛ زیرا که بقایای آن در آخر کار معلوم می شود و اگر پاک نشود؛ کار شما را خراب خواهد کرد. بنابراین قبل از چسباندن دو تکه چوب، یک لایه از چسب را به یک سمت بمالید و شکاف را با چسب پوشش دهید. سپس هر دو قسمت را بهم بچسبانید و محکم بگیرید که بچسبند. در نهایت با استفاده از یک پارچه چسب های اضافی را پاک کنید.

چسب اپوکسی

این چسب نیز یکی از انواع چسب چوب است و از ترکیب هاردنرها و رزین اپوکسی تشکیل می شود. دو ماده مایعی که وقتی با هم مخلوط می شوند؛ یک واکنش شیمیایی رخ می دهد و باعث می شود که مخلوط سفت شود. این نوع چسب دارای استحکام و مقاومت بسیار زیادی است و معمولادر امور ساختمانی از آن استفاده می کنند.

کاربرد چسب اپوکسی

البته باید بدانید که به آن چسب قایق نیز می گویند. ضمن اینکه در مقابل مواد شیمیایی مانند اسیدها و روغن ها مقاومت زیادی دارد. مزیت استفاده از اپوکسی، خاصیت ضدآب آن است و همچنین شکاف در اتصالات ناقص را کاملا پر می کند که در در رابطه با انواع دیگر چسب این موضوع صدق نمی کند.همچنین از این چسب بهتر است که در محیطی که تهویه مناسب دارد؛ از آن استفاده کنید. قیمت این چسب چوب با این خاصیت فوق العاده بسیار مناسب است و خرید اینترنتی این چسب چوب نیز پیشنهاد می شود.

چسب پلی اورتان

این چسب از انواع چسب چوب است که با رطوبت فعال می شود و زمانی که فعال و خشک شد؛ متورم می شود. ضمن اینکه خیلی سریع خشک می شود و سفت و ضد آب است. البته کار با چسب پلی اورتان خشک خیلی سخت و مشکل ساز خواهد بود.

کاربرد چسب پلی اورتان

چسب چوب پلی اورتان در بسیاری از پروژه های مختلف کاربرد دارد. زیرا از آن نه تنها در فضای داخل، بلکه فضای بیرون استفاده می کنند. پیش از استفاده از چسب پلی اورتان، تکه چوب را با یک پارچه مرطوب خیس کنید. پس از استفاده این چسب چوب، خیلی سریع قطعات را محکم کنید و اجازه دهید که ۲۴ ساعت به طور کامل خشک شود. همچنین که از انواع مواد معدنی جهت تمیزی هر نوع چسب پلی اورتان می توان استفاده کرد.