mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا

طراحی و محوطه سازی روف گاردن

طراحی چوب پلاست روف گاردن یا بام سبز، یعنی ایجاد یک فضا به همراه پوشش گیاهی طبیعی در بام که انواع مختلفی نیز دارد که می توان با استفاده از المان های خاص و با استفاده از فلاورباکس های چوب پلاست زیبا فضای منحصر به فردی به پشت بام بخشید و روح تازه ای به آن بخشید.
این عناصر می‌تواند شامل کف‌سازی بام، ایجاد فلاور باکس یا باغچه، قرار دادن آبنما، تعبیه کردن آلاچیق و یا سایه بان، قرار دادن تجهیزات باربیکیو به همراه میز و صندلی و دیگر تجهیزاتی که برای یک تفریح نیاز دارید را شامل شود
طراحی و محوطه سازی روف گاردن می تواند به ساده ترین شکل ممکن با کمترین تجهیزات ممکن به انجام برسد.در واقع روف گاردن همان فضای سبزی است که امروزه جایگزین مناسبی برای خانه های ویلایی حیاط دار شده است.
بام سبز عموماً به صورت فضای سبز و گیاهان در قالب پوشش سطح بام ساختمان طراحی می‌شود، در حالی که روف گاردن همچنین شامل باغچه هایی با ویژگی های مختلف از جمله باغچه های آبی، باغچه های آفتابی، باغچه های خوراکی و باغچه های زینتی است.

553

طراحی روف گاردن مدرن

طراحی و ساخت جکوزی برای روف گاردن مدرن، با توجه به نیاز افراد و میزان فضای موجود ایجاد می شود زیرا برخی روف گاردن ها فضای کوچکی دارند و اصلا مناسب ساخت جکوزی نیستند یا اینکه روف گاردن برای واحدهای بسیاری است به همین خاطر امکان ساخت جکوزی خصوصی بر روی آن وجود ندارد
جکوزی به عنوان یکی از المان هایی که کاربرد درمانی بسیاری دارد استفاده از آن به تمامی افراد توصیه می شود به همین خاطر است که امروزه طراحی روف گاردن به همراه جکوزی بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است و ساخت آن بیشتر از قبل انجام می شود بنابراین از این طراحی و اجرا غافل نشوید اگر نگاهی به روف گاردن های لاکچری بیندازید متوجه می شوید که چقدر این المان بر روی روف گاردن می درخشد و کاربردهای بی نظیری برای افراد دارد بنابراین اگر روف گاردن شما هم شخصی است می توانید از این المان بهره مند شوید.

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی روف گاردن کلاسیک تمامی اجزای روف گاردن به صورت هندسی و منظم طراحی می‌گردد و در آن المان‌ها به صورت منظم اجرا می‌شود. مثلاً برای ساخت آب‌نما در این نوع طراحی حتماً باید از آب‌نمای مدرن دیواری یا آبنمای بارانی استفاده نمود و آب‌نمای سنگی در این نوع طراحی معنایی ندارد. و یا برای ساخت آلاچیق از آلاچیق‌های مربع و مستطیل و دایره استفاده می‌گردد. ساخت فلاور باکس‌ها و صندلی نشیمن ها در روف گاردن کلاسیک باید از طراحی منظم هندسی استفاده شودطراحی کلاسیک بیشتر برای روف گاردن رستوران و فضای سبز پشت‌بام سبز استفاده می‌شود.
طراحی روف گاردن کلاسیک تفاوت های بسیاری با طراحی روف گاردن مدرن دارد در این نوع طراحی باید به سراغ المان های ساده و کلاسیک بروید و در بعضی مواقع نیز ضروری است که یک طراحی و اجرای قرینه انجام دهید به همین خاطر است که می گویند سبک کلاسیک از قاعده و قوانین بسیاری برخوردار است.

فضاسازی روف گاردن

فضاسازی روف گاردن هر گونه پوشش گیاهی است که بر روی سقف ساختمان ایجاد می شود.جدا ازموضوع جنبه زینتی فضاسازی روف گاردن، این قابلیت با هدف ارتقاء سطح معماری، کنترل دما، موقعیت تفریحی، زیستگاه برای حیوانات در نظر گرفته می‌شود. روش پرورش غذا در پشت بام را کشاورزی پشت بام هم نام گذاری کرده اند. اغلب با کمک باغ‌های کانتینری، سیستم‌های هوا دیناپونیک یا ایروپونیک، هیدروپونیک یا بام سبز انجام می‌گیرد.
این نوع فضاسازی روف گاردن نیاز به لایه عمیق تری از خاک دارد که تنوع گونه‌های گیاهی را بیشتر می‌کند. به دلیل پوشش گیاهی، بار بیشتر برای حفظ خاک و آب، برای این نوع ساخت و ساز پایدارتر لازم است. پوشش گیاهی را می‌توان با گونه‌های پایین تر اجرایی کرد. از آنجا که این گونه گیاهان بافت پر ابی دارند، نیازی به آبیاری مکرر ندارند. با این حال، پوشش گیاهی در دوره‌های خشک طولانی مدت نیاز به آبیاری اضافی دارد. گل‌های وحشی که نیازی به نگهداری ندارند می‌توانند به راحتی در چنین باغ‌های سقفی رشد کنند.

روف گاردن پشت بام

یکی از بهترین ایده ها طراحی روف گاردن بر روی بام خانه است. در خانه های لوکس و مجتمع های مسکونی شیک همیشه طراحی اختصاصی برای قسمت پشت بام انجام می شود. طراحی و اجرای روف گاردن یکی از همین موارد است. روف گاردن همان بام سبز خانه است که معمولا در موقع ساخت بنا، طراحی آن انجام می شود. امکان اجرای روف گاردن در ساختمان های قدیمی نیز وجود دارد اما لازم است تا شرایط ساختمان به خوبی بررسی شود و بهترین متریال برای اجرای بام سبز به کار گرفته شود.بام های سبز پشت بام قطعا زیبایی و جذابیت زیادی دارند. علاوه بر جلوه های ظاهری، طراحی و اجرای هر نوع روف گاردن و بام سبز می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. روف گاردن مانع اتلاف انرژی سرمایی و گرمایی داخل ساختمان می شود.

روف گاردن مانع اتلاف انرژی سرمایی و گرمایی داخل ساختمان می شود.

پوشش گیاهی در دوره‌های خشک طولانی مدت نیاز به آبیاری اضافی دارد. گل‌های وحشی که نیازی به نگهداری ندارند می‌توانند به راحتی در چنین باغ‌های سقفی رشد کنند.

این نوع فضاسازی روف گاردن نیاز به لایه عمیق تری از خاک دارد که تنوع گونه‌های گیاهی را بیشتر می‌کند.

امروزه اغلب با کمک باغ‌های کانتینری، سیستم‌های هوا دیناپونیک یا ایروپونیک، هیدروپونیک یا بام سبز انجام می‌گیرد.

طراحی روف گاردن کلاسیک تفاوت های بسیاری با طراحی روف گاردن مدرن دارد در این نوع طراحی باید به سراغ المان های ساده و کلاسیک بروید و در بعضی مواقع نیز ضروری است که یک طراحی و اجرای قرینه انجام دهید به همین خاطر است که می گویند سبک کلاسیک از قاعده و قوانین بسیاری برخوردار است.

جکوزی به عنوان یکی از المان هایی که کاربرد درمانی بسیاری دارد استفاده از آن به تمامی افراد توصیه می شود به همین خاطر است که امروزه طراحی روف گاردن به همراه جکوزی بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است و ساخت آن بیشتر از قبل انجام می شود

بام سبز عمدتاً برای کاهش گرمای شهری و کاهش مصرف انرژی در ساختمان استفاده می‌شود، در حالی که روف گاردن همچنین می‌تواند برای بهبود کیفیت هوای شهری، کاهش آلودگی هوا، مدیریت آب و جلوگیری از رانش خاک و تریاک استفاده شود.

نظرات كاربران :