mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/10/27 - 13:36
كد :46

فرمولاسیون چوب پلاست

در فرآیند ساخت چوب پلاست علاوه بر مواد اولیه اصلی ترکیبات دیگری نیز عموما تا میزان 10 درصد مورد استفاده قرار می گیرند که این مواد را افزودنی ها می نامند. افزودنی ها از اجزا مهم در فرمولاسیون کامپوزیت های چوب پلاست هستند که نقش کلیدی در فرایند پذیری، پایداری حین فرایند، میزان دبی، صافی سطح قطعه، همچنین خواص مکانیکی، دوام و کارکرد آن دارند.

تولید چوب پلاست

ما در مجموعه برنا چوب نمایندگی رسمی فروش انواع چوب پلاست دکو وود می باشیم شما عزیزان می توانید برای خرید چوب پلاست با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید. برای اطلاع بیشتر شما عزیزان نحوه ساخت چوب پلاست را خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم تا بتوانید برای خرید انواع چوب پلاست آشنایی بیشتری داشته باشید.

 

فرمولاسیون چوب پلاست

نسل اول چوب پلاست‌

از ویژگی‌های نسل اول چوب پلاست استحکام و مشخصات مکانیکی پایین بود و ضخامت پروفیل‌ها برای افزایش وزن قابل تحمل و خم شدن، افزایش یافتند. افزایش جذب رطوبت باعث بروز مشکلاتی چون: تورم، قارچ، کپک و ترک‌خوردگی در حین استفاده، شد. فرمول ساخت بسیار ساده شامل ۵۰ درصد پودر چوب و ۵۰‎ درصد پلیمر و درصدی رنگ ‌دانه‌های ارزان‌ قیمت که این مواد را داخل اکسترودر ریخته در پروسه اکستروژن تولید می‌کردند.

نسل دوم چوب پلاست‌

  • فرمول ساخت پیچیده‌تر و به‌ کارگیری عوامل جفت کننده برای بهبود چسبندگی چوب- پلیمر
  • بهبود سیستم‌های رنگ‌دانه و تثبیت‌کننده به‌منظور ثبات بهتر رنگ
  • افزایش ویژگی‌های مکانیکی و کاهش جذب رطوبت
  • طول عمر طولاتی تر در فضای باز

نسل سوم چوب پلاست‌

  • بهبود ظاهری محصول و فرمول ساخت؛ زیبایی بیشتر سطح با ایجاد بافت و کنده کاری 
  • مقاوم در برابر تغییرات آب ‌و هوا و دوام طولانی مدت در شرایط جوی فضای باز
  • نصب محصولات با اتصالات پنهان
  • شاخصه‌های مکانیکی خوب

نسل چهارم چو ‌پلاست‌

فناوری اکستروژن‌ دوگانه اجازه استفاده از تکنولوژی لایه محافظ را فراهم کرده ‌است؛ این مواد لایه نازکی از سطح چوب‌پلاست را می‌پوشانند.

روش ساخت چوب پلاست

محصولات چوبی پلاستیک که به WPC نیز معروف اند، در مراحل آماده سازی و ساخت به pvc شباهت بسیار دارند، فرمول های نهایی ساخت این محصولات، از آنجایی که فروش بالایی دارند، جزء اسرار طلایی در کارخانه های سازنده به حساب می آید، بنابراین داده های ما در اینباره بسیار کم و کلی است، در ساخت ورق های چوب پلاست، پلاستیک های بازیافتی کاربرد دارند، پس پایه ساخت این محصولات الیاف درخت لارچ و مواد بازیافتی است، در اصل از الیاف چوبی آن، کامپوزیت هایی تحت عنوان ترمووود لارچ می سازند که کاربرد های مختلفی از جمله تهیه ورق چوب پلاست در انواع مختلف دارد .البته این چوب را نمی توان تنها پروفیل چوبی برای استفاده در تهیه محصولاتی به این شکل دانست، اما در کل نباید عنصری به نام تانن در چوب وجود داشته باشد، در کارخانه ها علاوه بر مواد پایه افزودنی های دیگری نیز اضافه می شوند.

مواد افزودنی چوب پلاست

به منظور بهبود خواص نهایی محصولات چوب پلاستیک (پلی وود)  ده چوب و سهولت فرایند تولید از افزودنی ها و ادتیو های  (افزودنی های)متعددی در صنعت چوب پلاست استفاده میگردد که برخی از آنها عبارتند از :

روان کننده و کنترل کننده رئولوژی
جفت کننده (سازگارکننده)
پایدارکننده
پرکننده مانند کربنات
افزودنی کاهنده چگالی
ضدآفت و آنتی یووی
اسید استئاریک
استئارات کلسیم
کربنات
به تاخیراندازنده شعله و ...

نمایندگی فروش چوب پلاست