mob
دفتر کرج:32252192-026   دفتر تهران :55276047-021  و 55281744-021
مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653 
location دفتر فروش: کرج - طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/12/03 - 15:02
كد :3

پروفیل های درب کمد و کابینت

از انواع پروفیل چوبی در ساخت درب و پنجره و قرنیز و امثال آن استفاده می گردد.

پرفیل چوبی چیست؟ 

یکی از موارد پر کاربرد و پر مصرف در صنعت چوب پروفیل های چوبی میباشند. فعالیت های تجاری در زمینه ی تولید این پروفیل های چوبی از سال ۱۹۷۳ به صورت جدی آغاز شد. آغاز این موج تجاری از سمت اروپا و آمریکای شمالی شکل گرفت و دانش  مناطق اروپا و آمریکاری شمالی موجب پیشرفت چشمگیر این صنعت در کشورهای در حوضه پروفیل چوبی گردید.

پروفیل های درب کمد و کابینت

پر مصرف ترین پروفیل های چوبی 

پروسه تولید پروفیل های جنس چوبی شامل مراحل مختلفی از جمله: برش ، پروفیل سازی ، روکش و بسته بندی می باشد. اکنون به دلیل گسترش تولیدات چوبی می توان به راحتی به این پروفیل های فشرده و بدون اضافه در چوب دسترسی داشته باشند. در حال حاضر در سایت های مختلفی ایرانی همچون برنا چوب فروش انواع این نوع پروفیل ها با برند  های مختلف با انواع قیمت ها صورت می گیرد. برای ساخت پروفیل چوبی باید انتخاب چوب متناسب با نوع محصولی که در نظر دارید باشد.شرکت های بزرگی که اقدام به تولید پروفیل های چوبی می نمایند معمولا سهام داران بزرگ چوب های راش و بلوط اروپایی هستند. از انواع پروفیل چوبی که در بازار موجود است که پروفیل روکش دار نامیده می شود که این پروفیل های روکش دار از چوب ام دی اف، چسب و روکش هایی جهت تزئین این پروفیل ها تهیه می شوند که در ادامه به تشریح این نوع از پروفیل ها خواهیم پرداخت.

مراحل تولید پروفیل های چوبی

پروفیل های چوبی دارای این روش ساخت هستند که الوار های بریده شده را با دستگاه چند تیغ به اندازه های کوچکتری که به اندازه های مد نظر برش می دهند سپس قطعه ی برش داده شده را با رنده به اندازه ی دقیق رنده می کنند. رنده ای که برای این امر انتخاب می شود باید از قدرت کافی برخوردار باشد. بنابراین برای رنده کردن از رنده های رو بلند استفاده می کنیم. چهار طرف چوب رنده شده باید به یک اندازه باشد که معمولا برای این کار از دستگاه های بخصوصی تحت عنوان گنده گیر استفاده می شود سپس با استفاده از دستگاه فرز رو بلند طرح مورد نظر  بر روی چوب زده شده و الوار تبدیل به پروفیل می گردد.

دانلود فایل