mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/03/26 - 12:21
كد :23

انواع حلال های چسب صنعتی

از چسب ها برای اتصال دادن پلاستیک ها، چوب ها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده فراوانی می شود. خاصیت چسبانندگی یک بسپار به نیروهای چسبندگی آن بستگی دارد. بعضی از بسپارها به خاطر داشتن گروه هایی با جاذبه های واندروالسی بیشتر چسبندگی خوبی دارند. بسپارهایی که چسبندگی خوبی نداشته باشند با افزودن یک اسید آلی یا موادی که گروه هایی با جاذبه واندروالسی دارند، به صورت قابل اتصال در می آید. برای هر ماده ای با توجه به جنس و ساختار و نوع استفاده باید چسب مناسبی انتخاب کرد.

چسب صنعتی چیست

 برای استفاده از چوب باید آن را فرآوری کرد و تزئینات و مواد خاصی برای درست کردن هر وسیله ای به کار برد که در این میان چسب های مخصوصی برای متصل کردن انواع قطعات و پروفیل ها و روکش های مخصوص چوب به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد که این چسب های صنعتی چوب دارای پایه های ساخت مختلف و در نتیجه فرآیند چسبندگی مختلفی نیز دارند از همین رو دارای انواع و اقسام مختلفی هستند.، چسب های صنعت چوب اغلب موارد برای چسباندن روکش به ام دی اف و یا چوب و انواع مصنوعات چوبی در دستگاه های روکش زن به صورت سرد و گرم استفاده می شود.

 

انواع چسب های صنعتی

انواع چسب های صنعتی چوب

چسب بر پایه پلی اورتان مایع

چسب بر پایه پلی ایزوسیانات

چسب بر پایه اتیلن ونیل استات

حلال چسب صنعتی چیست

حلال ماده ای است که باعث رقیق شدن چسب های صنعتی و سپس سخت شدن آن می شود و باعث سرعت بخشیدن به چسبندگی چسب های صنعتی می شود و بعد از خشک شدن چسب موجب از بین رفتن پیوند ها و باز شدن دوباره دو جسم که توسط چسب به هم وصل شده بودند می شود.،بسیاری از چسب های حاوی حلال قابل اشتعال هستند و درنتیجه در ترکیب با لاستیک و پلاستیک موثرند زیرا محتویات حرارت بالا برای ایجاد انعطاف پذیری و چسبندگی با رزین و پلاستیک ضروری است. اکریلیک از محبوب ترین و متداولترین چسب ها است و اغلب در صنعت خودرو برای رنگ و پوشش استفاده می شود. برنامه های کاربردی دیگر که ممکن است نیازمند چسب های حاوی حلال باشند، عبارتند از نجاری، تولید مبلمان و لوله های پی وی سی و ورق های پی وی سی. مزایای متعددی برای استفاده از چسب های مبتنی بر حلال در صنایع پایلوت وجود دارد زیرا آن ها زمان کوتاهی را تعیین می کنند، که به طور قابل ملاحظه ای کاهش زمان انتظار برای یک برنامه کاربردی را تنظیم می کنند. خوشبختانه، برخی از چسب های بر پایه حلال، قابل اشتعال نیستند، بنابراین شما هنوز هم می توانید یک چسب موثر و سریع تنظیم کنید، حتی اگر شما در یک محیط قابل اشتعال مانند آشپزخانه یا گاراژ کار می کنید.

چسب های صنعتی

انواع حلال های چسب صنعتی چوب

معمولا حلال و پاک کننده چسب های صنعتی چوب آب می باشد که در حالت های مختلف می تواند یاعث حلالیت و رقیق شدن چسب شود.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

مشخصات چسب های صنعتی چوب