mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/01/07 - 11:46
كد :10274

طراحی روف گاردن مدرن

در روف گاردن مدرن از گیاهان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده می شود تا نگهداری از آنها آسانتر باشد.می توان در فضا سازی روف گاردن از آلاچیق های چوبی زیبا برای استراحت خود و اطرافیانتان فراهم آورید.همچنین می توان از آلاچیق های چوبی زیبا نیز در نمای پشت بام استفاده نمایید.

طراحی روف گاردن مدرن یکی از مهم ترین اجزای ساختمان می باشد که امروزه به خاطر نبون حیاط و باغچه ها می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای جلوه و زیبایی ساختمان ها باشد. در چوب پلاست روف گاردن گیاهان، یکی از اصلی ترین عناصر روف گاردن هستند. در روف گاردنهای مدرن، از گیاهان با فرمهای ساده وخطوط صاف استفاده می شود. همچنین، از گیاهان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده میشود تا نگهداری از آنها آسانتر باشد.می توان در فضا سازی روف گاردن از آلاچیق های چوبی زیبا برای استراحت خود و اطرافیانتان فراهم آورید.با استفاده ز سقف های سیار می توانید از تابش شدید نور خورشید نیز جلوگیری نمایید.

553

طراحی روف گاردن کوچک

اگر فضای روف گاردن شما بسیار کوچک است می تواند از تجهیزات ساده با رنگ های روشن استفاده نمایید تا فضای دلباز تری برای پشت بام خود داشته باشید و از همه موارد به صورت مینیاتوری استفاده نمایید.اگر فضای کافی در روف گاردن یا بام سبز وجود داشته باشد، میتوان آشپزخانه و باربیکیو نیز در آن تعبیه کرد. این امر امکان لدت بردن از غذا در فضای باز را فراهم می کند. بام ساختمان، جایی مناسب برای ایجاد فضای سبز و دنج است. تصور اینکه برای داشتن یک روف‌گاردن زیبا و جذاب حتما لازم است که فضایی بزرگ داشته باشید درست نیست. یک بام کوچک هم می‌تواند جایی برای دورهمی و صرف یک عصرانه عالی با خانواده باشد.

طراحی روف گاردن ساده

اولین جزئیاتی که در اجرای روف گاردن مورد استفاده به عنوان تراس آپارتمان زیر شیروانی جلب توجه می کند این است که کف ها با پوشش چوبی پوشانده شده اند.گیاهان مختلفی که در روف‌گاردن استفاده می‌شوند، قیمت‌های متفاوتی دارند. در ابتدا یک لیست از گیاهان مناسب روف گاردن تهیه کنید. این گیاهان شرایط ماندگاری در بام سبز را دارند. حالا از بین آنها گیاهانی که با شرایط محیط بام شما سازگارند و نیاز به نگهداری کمتری دارند را جدا کنید. اینجاست که قیمت هر گیاه باید با میزان بودجه شما جور دربیاید. برای طراحی یک بام سبز ارزان و ساده، لازم نیست تنوع گیاهی زیادی داشته باشید.در یک اتاق نشیمن که روبه فضای روف گاردن است ، یک صندلی راحتی سه نفره و صندلی راک چوبی که همان نقش ها را روی آن می توان دید جلب توجه می کند.

روف گاردن پشت بام

قبل از طراحی روف گاردن، باید از محدودیت‌های سازه ساختمان آگاه بود. به عنوان مثال، اگر ساختمان دارای سقف ضعیفی است، باید از وزن گیاهان و مبلمان در طراحی روف گاردن مراقبت کرد.
زمانی که سقف هایی که پتانسیل واقعی آنها به طور کامل درک و ارزیابی نشده است، با مبلمان و ابزار طراحی مناسب ترکیب شوند، می توان روف گاردن کوچک خود را به دست آورد. به خصوص اگر سقف دارای ارتفاع کافی و نمای رضایت بخشی باشد، پس از مرحله طراحی، افراد ترجیح می دهند تمام وقت خود را در اتاق زیر شیروانی بگذرانند.پس اگر قصد طراحی روف گاردن شیک و زیبا و در عین حال ارزان  مقرون به صرفه را دارید می توانید به طور خلاقانه هر آنچه را که در دسترس خود دارید را تهیه نمایید.