mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/11/29 - 11:59
كد :10273

ترموود چوب پلاست

ترمو پلاستیک ها موادی هستند که از رزین‌های پلیمری تشکیل می‌شوند. مادۀ ترمو در اثر افزایش دما و بدون تغییرات شیمیایی ذوب می‌شود.ترموپلاستیک به دلیل ساختاری که دارد با تغییرات دما خواص فیزیکی آن دچار تغییر می‌شود، به همین علت می‌توان آن را چندین مرتبه ذوب و دوباره منجمد نمود. ترموپلاستیک‌ها در اثر نور مستقیم خورشید و اشعه ماوراء بنفش به راحتی تجزیه می‌شوند .

به دلیل فرایند حرارتی که باعث تجزیه همه سلولز موجود در چوب می‌شود، چوب حاصل هیچ گونه مواد مغذی مناسب برای رشد و توسعه پوسیدگی و قارچ‌ها نخواهد داشت. این موضوع مقاومت ترمووود در برابر پوسیدگی و قارچ را تضمین می‌کند.ترموود هخا مانند چوب پلاست ها به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است برای محیط زیست زیان آور نمی باشد.
هنگامی که ساختار چوب با حرارت اصلاح می‌شود، طول عمر متوسط آن افزایش می‌یابد. مدت زمان ماندگاری چوب بستگی به عملیات فراوری و دما متغیر است. به عبارتی در فرایند اصلاح حرارتی چوب هر چه دما بالاتر باشد، محصول نهایی طول عمر طولانی‌تری خواهد داشت.
همچنین طول عمر ترموود بالاتر است و مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد. در محیط مرطوب چوب پلاست پس از مدتی آب را جذب کرده و پوسیده می‌شود، در حالی که چوب اصلاح حرارتی شده در برابر جذب آب مقاوم است. همچنین این چوب به صورت کامل در برابر قارچ، خوردگی و پوسیدگی مقاومت می‌کند .

553

ترموپلاست

ترمو پلاستیک ها موادی هستند که از رزین‌های پلیمری تشکیل می‌شوند. مادۀ ترمو در اثر افزایش دما و بدون تغییرات شیمیایی ذوب می‌شود.ترموپلاستیک به دلیل ساختاری که دارد با تغییرات دما خواص فیزیکی آن دچار تغییر می‌شود، به همین علت می‌توان آن را چندین مرتبه ذوب و دوباره منجمد نمود. ترموپلاستیک‌ها در اثر نور مستقیم خورشید و اشعه ماوراء بنفش به راحتی تجزیه می‌شوند .بعضی از مواد ترموپلاستیکی در برابر هیدروکربن‌ها، حلال‌های آلی و قطبی مقاومت ناپذیر هستند.
برخی از انواع مواد ترمو تحت بارگذاری طولانی مدت خزش را تجربه می‌کنند.به حاطرانعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر خوردگی و بادوام بودن مواد ترموپلاستیکی از آن‌ها برای ساخت ژاکت‌های سیم‌های الکتریکی و کابل‌های برق فشار قوی استفاده می‌شود.

چوب پلاست دیواری 

دیوارپوش چوب پلاستیک محصولی نوین بوده که در محوطه سازی، روف گاردن، بازسازی تراس بسیار کاربرد دارد. در صورتی که از پروفیل چوب پلاستیک جهت اجرای این المان استفاده کنید، امکان انتخاب رنگ مورد نظر برای شما فراهم خواهد بود.استحکام و مقاومت این محصول موجب طول عمر بالای دیوارپوش شده و به همین علت از هزینه گزاف برای تعمیر یا نگهداری جلوگیری خواهد کرد. از این محصول به عنوان بهترین پوشاننده دیوار استفاده کرده و محیطی گرم و صمیمی را بوجود آورید.همچنین در استفاده از این محصول پر کاربرد می توانید از پخش صدا جلوگیری کنید.

فرق چوب پلاست و ترموود

چوب پلاست یا چوب پلیمری یک نوع مصنوعی است که از ترکیب چوب با پلاستیک تولید می‌شود. در فرآیند تولید این نوع چوب، چوب خرده شده و پودر پلاستیک با هم ترکیب و تحت فشار و حرارت قرار گرفته و به صورت شکل‌های مختلف ساخته می‌شود. چوب پلاست همچنین با نام‌های دیگری همچون چوب کامپوزیتی یا چوب پلیمری شناخته می‌شود. این نوع چوب به دلیل داشتن ویژگی‌های مانند مقاومت در برابر رطوبت و آفت‌های حشره‌ای، مقاومت در برابر خراش و ضربه، عدم نیاز به نگهداری دوره‌ای و مانند آن، جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای چوب پلاست می‌توان به محصولات ساختمانی، مبلمان، دکوراسیون داخلی و خارجی و همچنین ساخت زیرسازی‌های پل و راه‌آهن اشاره کرد.