mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/11/26 - 11:11
كد :10271

قرنیز ام دی اف ساده

قرنیز ام دی اف یکی از انواع قرنیز چوبی می باشد که به شیوه آسان می توان به نصب آن پرداخت.چسبی که برای نصب قرنیز ام دی اف استفاده می‌شود، عمدتا چسب سیلیکون و آکواریوم است. قبل از نصب قرنیز به روی دیوار باید سطح دیوار از هرگونه آلودگی پاک شود و سطحی یکدست برای نصب قرنیز داشته باشیم.

قرنیز ام دی اف یکی از انواع قرنیز چوبی می باشد که امروزه کاربرد بسیار زیادی در نمای دکوراسیون داخلی منازل، هتل ها، رستوران ها و مکان های اداری دارد و با هدف جلوگیری از ضربه به سمت دیوار می شود.قرنیز ام دی اف ترکیبی از براده های چوبی، رزین و تعدادی مواد افزودنی دیگر است. این مواد تحت فشار و گرما ترکیب می شوند. سپس در ارتفاع مشخصی به کل نوارهای باریک تقسیم می شوند و مقطع آنها برش های متنوعی می خورد.
قرنیزهای ام دی افی ظاهری بسیار شبیه به قرنیزهای چوب طبیعی دارند اما درواقع تفاوت های عمده ای میان آنها وجود دارد. قرنیزهای چوب طبیعی تماماً از چوب ساخته می شوند و اگرچه گران هستند اما قابلیت شستشو با آب را نداشته و ضد لک نیستند. در عوض قرنیز ام دی اف خام اغلب با روکش های پی وی سی پوشانده می شوند را می توان تمیز کرد و سطح ضدلکی دارند. با این حال به لحاظ زیبایی، قرنیزهای چوبی که اغلب از چوب درختانی مثل کاج و یا بلوط ساخته می‌ شوند بسیار خیره کننده هستند.

553

قرنیز ام دی اف خام

نسبت به سایر انواع، وزن کمتری داشته و به علت جنسی که دارد می‌توان به راحتی آن را برش زد. این نوع در برابر رطوبت تا حد مناسبی مقاوم است اما نباید در برابر اشعه فرابنفش خورشید قرار گیرد.
قرنیز چوبی ام دی اف در مقایسه با سایر قرنیز های چوبی از مقاومت بیشتری برخوردار می باشد و به خاطر قابلیت های ذکر شده از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.
یکی از انواع قرنیز ام دی اف ، قرنیز کرونوگرین می باشد که در شاخه ها و ابعاد مختلف می توان آن را تهیه کرد.این قرنیز چوبی مقاومت بالایی در برابر ضربه و خط و خش و دارای روکش محکم می باشد و در نصب بسیارسرعت مناسبی دارد و با استفاد از چسب و یا میخ های بادی می توان در کوتاه ترین زمان ممکن آن را بر روی دیوار نصب کرد.

طول قرنیز ام دی اف

معمولا ابعاد و طول و عرض قرنیز های چوبی استاندارد و به یک صورت می باشد. قرنیز ام دی اف از قدیم جهت پوشش دیوارها و ممانعت از ورود آسیب به کناره دیوارها کاربرد داشت.
قطر قرنیزهای ام دی اف ۸ و ۱۶ میل بوده و هرکدام از آنها دارای کارکرد متفاوتی می باشند و با ضخامت های متفاوتی در پایین دیوار ساختمان نصب می گردند.اندازه گیری طول و ابعاد قرنیز های چوبی بر حسب تعداد شاخه های به کار رفته در ساختار داخلی قرنیز هی چوبی می باشد که بست به طول دیوار می تواند متفاوت طراحی شود.

نصب قرنیز ام دی اف

قرنیزچوبی ام دی اف ،یک نوع تخته فیبرچوب با چگالی بالاست که از الیاف چوبی و چسب‌های مخصوص ساخته می‌شود.و به عنوان تزئینات لبه‌ها یا گوشه‌های سقف و دیوارها استفاده می‌شوند.و به آسانی قابلیت نصب و اجرا را دارند. از چسب مخصوص به سطحی که قرنیز بر روی آن قرار می‌گیرد استفاده کنید.چسب را به اندازه کافی و با توجه به دستورالعمل تولید کننده بر روی قرنیز و سطح نصب بزنید.برای نصب قرنیزهای چوبی نیاز به ابزار کمکی خاصی نیاز نیست و به ساده تری ترین شکل ممکن در کوتاه ترین زمان نصب می گردد.

قرنیز ام دی اف سفید

یکی از لاکچری ترین نوع قرنیز های ام دی اف قرنیز ام دی اف کرونوگرین می باشد  که با روکش های کره ای متنوع و در عرض های ۷، ۹، ۱۱ و ۱۵ سانتی متر ارائه می شود. قرنیز ام دی اف کرونوگرین در دو سری مدرن و لاکچری عرضه می شود.قرنیز های کرونوگرین برای محافظت از سطح دیوار بسیار گزینه مناسبی می باشند و به راحتی می توان انها را با دستمال مرطوب شستشو داد.برای نصب آن از میخ بادی ریز و چسب یک دو سه یا چسب آکواریوم استفاده می شود.قرنیز ام دی اف سفید علاوه بر جنبه زیبایی، محافظت از نازک کاری دیوار هم به کاربرد آن افزوده شده است و چنانچه جنس آن ضد آب باشد، می‌تواند از دیوار در برابر رطوبت و آسیب‌های ناشی از آن نیز محافظت کند.