mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/08/16 - 12:30
كد :10242

فرق ترمووال با ترمووود

تفاوتی که بین ترمووال با ترمووود دارد در این است که ترمووال از ترکیبات فیبر سلولزی و مواد معدنی به وجود آمده است و عایق خوبی برای صدا،رطوبت و حرارت است.اما ترمووود چوب فراوری شده است و از حرارت به وجود آمده است.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از ترمووال بدهیم،ترمووال از ترکیبات مواد معدنی و فیبر سلولزی تشکیل شده است.عایق خوبی برای رطوبت و حرارت است و در صورت بروز آتش سوزی،حرارت و دما و آتش را از خود دور می کند.در کنار این خصوصات مهم،عایق مناسبی برای پخش نویز و صدا می باشد. 
در صورتی که بتوانید ترمووال را با استفاده از رعایت نکات ایمنی در فضای مورد نظر خود نصب کنید دیگر نگران پخش صدا در اطراف خانه و ساختمان نباشید چرا که از بروز صدا و آلودگی صوتی در فضای خانه ممانعت می کند.
حال خود ترمووود که از حرارت به وجود آمده است، آلودگی خاصی در فضای ساختمان ایجاد نمی کند . حتی اگر از ترمووود در فضای محیط طبیعت استفاده کنید، ضرری برای محیط زیست ایجاد نمی کند  زیرا از مواد شیمیایی تشکیل نشده است واز ویژگی های مثبت دیگر این محصول محبوب دیگری هم که دارد، قابل بازیافت هم می باشد.
ترمووال بر فضای خانه و ساختمان جلوه زیبایی می بخشد و در ایجاد مکانی دلچسب و شیک نقش اساسی ایفا می کند.

553

ترمووال چیست

همان طور که می دانید ترمووال دیوارپوشی می باشد که در فضای ساختمان برای جلوه بخشی بیشتر استفاده می باشد. عایق مناسبی برای جذب رطوبت و بالا رفتن بیش از حد دما و حرارت بر روی این دیوارپوش می باشد.
اثر بخشی دیوارپوش ترمووال امروزه در نزد بسیاری از مشتریان و محبوبیت استفاده از این محصول مدرن و شیک باعث شده تا معماران در زمان طراحی و اجرای ساختمان فضای مناسبی برای ترمووال قرار بدهند تا زیبایی بیشتری به چشم بیاید و فضای ساختمان را خاص تر و منحصر به فرد نمایش دهد.

ترمووود چیست

ترموود از چوب اشباع شده و فرآوری شده  در اثر تراکم  و تجمع خرده چوب ها در اثر حرارت به وجود می آید.تبدیلاتی که سازندگان برای به وجود آمدن ترموود انجام می دهند برای این است که طول عمر مفید و بیشتری به چوب فراوری شده بدهند و در سال های بعدی دچار تغییر شکل و تغییر رنگ نشود.
ترمووود چون خود از حرارت به وجود آمده در زمان وقوع آتش سوزی و اشتعال مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و از خود سوزی در برابر آتش ممانعت می کند.در زمان مشتعل شدن شعله های آتش ،گرما را از خود دور و دفع می کند.

مقایسه ترمووال با ترمووود

ترمووال در مقایسه با ترموووداز نظر لغوی باهم،تفاوت هایی دارند.ترمووال  دیوار پوشی است که روی دیوار نصب می شود و عایق پخش نویز و آلودگی صوتی می باشد.
اما ترمووود چوب اشباع شده ای است که در هر صنعتی که می خواهند چوب عمر طولانی داشته باشد،استفاده و بهره برداری می شود. ترمووود،به خاطر خاصیت فراوری شده اش، طول عمر بالا و مفیدی دارد و در زمان های طولانی تری بدون نیاز به تعویض آن و تغییر شکل و رنگ ،می توان مثل روز اول از آن استفاده نمود. ترمووود هم جنس نرم و هم جنس سخت دارد. ترمووود جنس سخت در درختان با برگ های پهن مثل درخت گردو،درخت بلوط،افرا و از این قبیل ، دیده می شود