mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/03/11 - 10:23
كد :10060

فضاسازی استخر روباز

طراحی استخر ویلا یا استخر باغ معمولاً با محدودیت‌های خاصی همراه است. اغلب طرح کلی استخر ویلا یا استخر باغ همزمان با نقشه معماری و طراحی داخلی ساختمان ارائه میشود. اما در مواردی که مالک برای تغییر طرح استخر و یا ساخت استخر روباز یا ساخت پوشش موقت استخر روباز اقدام میکند میتوان با یک طرح خلاقانه و کاهش هزینه های طراحی و ساخت، بهینه ترین طرح ممکن را اجرا کرد.

طراحی فضای استخر روباز

در طراحی استخر روباز ابتدا باید شرایط محیطی توسط مهندسین معمار بررسی شود. اما حتما برای زیباتر شدن استخر خانگی خود و یا استخر ویلا، علاقه مندید که محیطی آرامش بخش و متناسب با نیازهایتان طراحی کنید. فرآیند طراحی استخر شنای روباز، شامل مجموعه ای از عناصر زیبایی بخش مانند استفاده از آب جهت زیباتر کردن محیط، نورپردازی و محوطه سازی چند بعدی است. این ویژگی های خاص می تواند به شما کمک کند تا چشم انداز فوق العاده ای برای حیاط پشتی یا باغ و ویلا ایجاد کنید. اما تاثیرگذارترین قسمت در این چشم انداز، طراحی درست و زیبای خود استخر خواهد بود.ما در برنا چوب نمایندگی طراحی و فضا سازی استخر می باشیم یکی از مصالح های نو ظهور در فضاسازی استخر چوب پلاست می باشد از ههمین رو ما برای حل معضل فرسودگی سریع چوب در فضاسازی کنار استخر ای متریال چوب پلاست استفاده می نماییم که زیبایی چوب را دارا بوده و در برابر رطوبت مقاوم می باشد. نحوه ی اجرای فضاسازی استخر رو بار را خدمت شما عزیزان شرح می دهیم.

فضاسازی استخر روباز   طراحی فضاسازی استخر روباز

نحوه فضاسازی استخر

در نظر گرفتن موانعی مانند حصار بزرگ، دیوار باغ یا بخشی از ساختمان اصلی که همانند یک بادشکن طبیعی عمل می‌کند یک مزیت برای استخرویلا یا استخر باغ به حساب می آید. به‌ نحوی که با کاهش جریان هوا بر روی کاسه استخر باغ نرخ تبخیر آب و اتلاف حرارت آن به میزان زیادی کاهش می‌یابد.  بهتر است جانمایی کاسه استخر باغ به گونه‌ای انجام شود که مسیر جریان باد به سمت استخر ویلا توسط یک سازه محدود شود. همچنین در شرایطی که این امر امکانپذیر نباشد میتوان از سقف استخر روباز استفاده کرد. تعیین مسیر لوله کشی آب ، برقکشی باید با حداکثر دقت ممکن انجام پذیرد. باید در نظر داشت که طراحی استخر ویلا یا استخر باغ باید به گونه‌ای باشد که فضای کافی برای انتقال مواد و تجهیزات مورد نیاز به داخل ویلا یا باغ وجود داشته باشد. در حین طراحی استخر ویلا یا استخر باغ باید محلی برای نگهداری تجهیزات، ذخیره مواد تمیز کننده و مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب در نظر گرفته شود.

انواع مختلف استخر


استخر لپ Lap

اگر به دنبال استفاده مناسب از فضای مورد نظر هستید و هم چنین در نظر دارید از استخر علاوه بر مکانی برای ریلکس کردن به عنوان محلی برای ورزش و تمرین نیز استفاده نمایید پیشنهاد ما به شما طراحی استخرهای لپ Lap می باشد. این گونه استخرها اصولا طولانی و باریک هستند و علاوه بر ایجاد زیبایی می توانند برای انجام ورزش نیز مورد استفاده قرار گیرند. گاهی اوقات نیاز به بهره مندی از یک استخر بزرگ و عمیق نیست. در چنین مواردی افراد بیش تر تمایل دارند از استخر به عنوان محلی برای ریلکس کردن و گذراندن اوقات فراغت و یا برای انجام ورزش های آبی استفاده کنند. این گونه استخرها عمق کم تر از پنج متر دارند و مکان های خوبی برای سرگرمی در هر زمانی هستند.

استخر دایره شکل

استخرهای بیضی و دایره ای شکل ظاهر یکنواخت تری دارند و نسبت به سایر شکل های هندسی زاویه دار نمای زیباتری ایجاد می کنند. این نوع استخر برای افرادی که به ظاهر یکنواخت تر و در عین حال طبیعی نیاز دارند، مناسب می باشد. استخرهای بیضی شکل از مدرن ترین انواع این گونه استخرها می باشند.

ساخت استخر به شکل کلیه

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این گونه استخرها ظاهری شبیه به بیضی دارند با این تفاوت که گوشه ای از آن دارای تو رفتگی می باشد. بسیاری از افراد به ساخت استخری بدین شکل تمایل دارند، چرا که این گونه استخرها قابلیت اجرا در حیاط هایی با اندازه های مختلف را دارد. در این گونه استخرها قابلیت استفاده از قسمت تو رفتگی برای ایجاد فضای اسپا وجود دارد.

استخر بدون فرم

استخرهای بدون فرم به میزان زیادی به نوع کاربرد آن ها بستگی دارد. ساخت چنین استخرهایی در حیاط های کوچک و بزرگ امکان پذیر می باشد. اگر اندازه حیاط کوچک باشد می توان استخری اسپا مانند در آن طراحی کرد.حال اگر شانس بهره مندی از حیاطی بزرگ دارید می توانید از خلاقیت خود برای طراحی استخری این چنین استفاده نمایید. ساخت این گونه استخرها ایده بسیار خوبی برای آن دسته از طراحانی است که به دنبال طراحی های نامتقارن می باشند.

 

استخر غواصی

استخر غواصی برای آن دسته از افرادی که طرفدار هیجان و انجام کارهای هیجانی هستند مناسب می باشد. عمق این استخرها ۸ تا ۱۲ متر می باشد. ساخت این گونه استخرها باید با نظارت یک متخصص انجام گیرد.

استخر یونانی

این گونه استخرها، از جمله استخرهای کلاسیک بر شمرده می شوند. استخرهای یونانی گوشه های گردی دارند. ساخت این گونه استخرها در اغلب طراحی خانه ها امکان پذیر می باشد. در ساخت استخرهای یونانی از کاشی های رنگی شیشه ای استفاده می شود. در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که ساخت استخر بر اساس نیاز و هدف شما صورت گیرد. در پایان ساخت باید میان معماری و استخر هارمونی برقرار شود.

استخر رو زمینی

استفاده از این گونه استخرها در مکان هایی که امکان حفر زمین برای ساخت استخر وجود ندارد امکان پذیر می باشد. برای ساخت این استخرها هزینه کم تری صرف می شود و در صورت نیاز می توان به راحتی آن ها را جابه جا کرد. این استخرها در اندازه، شکل و مدل های مختلف وجود دارند.