mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744     مهندس علی بیات :  09125974265    مهندس علی وحدانی : 09359333653     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5     دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/01/31 - 11:59
كد :10057

انواع روکش پی وی سی

تفاوت روکش پی وی سی یا وکیوم PVC با دیگر روکش ها در کیفیت و مرغوبیت آن میباشد. روکش پی وی سی وکیوم دارای زیبایی و ظرافت در طرح و رنگ است. تفاوت روکش پی وی سی و روکش ملامینه در نوع کاربری و استفاده از آنها در صنعت چوب و محصولات چوبی بوده که امروزه از روکش PVC با توجه به صرفه اقتصادی، بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد به همین خاطر در تمام دنیا نیز متداول است از لایه ای نازک از چوب با نام روکش PVC بر روی ام دی اف یا نئوپان استفاده میشود.

روکش پی وی سی چیست

برای آشنایی با تفاوت روکش پی وی سی باید بدانیم روکش PVC چیست ؟ PVC پلاستیکی سخت است که به ‌وسیله اضافه کردن روان کننده‌ ها، نرم و انعطاف‌ پذیر میشود. همچنین در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. بطور عمومی از PVC بیش از 50% در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا PVC نسبت به مواد پلیمری دیگر ارزان بوده و میتوان با آن انواع محصولات مختلف را ساخت. در مبحث تفاوت روکش پی وی سی میتوان اشاره داشت که در سال های اخیر PVC جایگزین بسیار خوبی برای مصالح ساختمانی بوده است و به خاطر ماندگاری محصول تولید شده با این ماده، بسیار پر کاربرد بوده و مصالح سنتی که قابلیت تولید با PVC را نداشته باشند به مرور حذف میشوند.

انواع روکش پی وی سی

کاربرد روکش pvc

 به علت قابلیت انعطاف‌ این نوع روكش، از آن برای روكش كردن سطوح ابزار خورده با اختلاف سطح زیاد و نیز برای ساخت نوار لبه، ‌روكش كردن پروفیل‌ها،‌ نوار لبه ‌های فرم‌دار و فرز خورده استفاده می‌شود. مثلا روكش كردن درهای كابینت‌هایی كه دارای ماشین كاری‌های عمیق هستند. یكی از استفاده‌های منحصر به فرد روكش‌های PVC در ساخت مصنوعاتی است كه نیاز به پیوستگی روكش در ابعاد مختلف یک سازه یا به عبارتی نیاز به ایجاد شیار V شكل روی تخته و تا كردن آن باشد. تخته‌های MDF ابزار خورده در سطح یا لبه را با استفاده از پرس ممبران با روكش‌ PVC به راحتی می‌‌توان روكش كرد.

استفاده از روکش پی وی سی در کابینت آشپزخانه

روکش PVC برای کابینت آشپزخانه و همچنین نماهای استفاده شده در آشپزخانه کاربرد دارد. البته استفاده از این روكش در آشپزخانه بجز در كابینت، برای صفحه رویه کابینت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. با تکنولوژی جدید و با استفاده از روش ایجاد خلأ، می‌توان آن را بر روی انواع صفحات فلزی و غیر فلزی جهت روکش بکار برد که این روش کمک زیادی به کارخانجات سازنده، لوازم خانگی و لوازم دکوراتیو آشپزخانه می‌نماید.

روکش pvc در مبلمان

این نوع محصول همچنین در لوازم و مبلمان اتاق خواب و سایر فضاها كاربرد دارد. انعطاف بسیار خوب روكش PVC خصوصا وقتی كه داخل پرس ممبران حرارت می‌‌بیند، باعث می‌‌شود كه بتوان نقوش بسیار ریز و ظریف،‌ ابزار خورده‌های عمیق، اشكال با شعاع ‌های كوچک و سخت را با آن روكش كرد. به طور کلی این نوع روكش دوام بالایی ندارد و برای ساخت مبلمان داخلی اداری، مبلمان منزل استفاده می‌‌شود.در سطوح صاف در صورت نیاز می‌‌توان روكش PVC را به صورت نقش برجسته یا دو لایه با دو رنگ و نقش چسباند. در صورت چسباندن دو لایه متفاوت PVC،‌ لایه رویی را طبق نقشی خاص برمی‌‌دارند تا حالت دو رنگ زیر و رو نمایان شود.

ورق pvc

ورق pvc را می‌توان بر روی انواع صفحات PVC، صفحات پلاستیک، صفحات چوبی تک لایه و چند لایه، صفحاتMDF، الوارها، ورق‌ها، در و پنجره های پلاستیک، انواع پروفیل PVC، انواع سنگ‌ها، صفحات فلزی، صفحات و الوارهای آزبست و انواع پروفیل های آلومینیوم روکش نمود.

روکش pvc در کابینت سازی

یکی از پرکاربردترین روکش های موجود در صنایع چوب بخصوص کابینت سازی، پی وی سی است و مهمترین روکش پی وی سی در صنایع چوبی روکش ممبران است.ممبران همان لایه های پی وی سی است که روی ام دی اف کشیده شده است. در واقع لایه های پی وی سی توسط چسب ممبران روی ام دی اف چسبانده می‌شود.به این صورت که طرح و نقش مورد نظر توسط دستگاه سی ان سی روی ام دی اف پیاده سازی شده و سپس توسط دستگاه وکیوم مخصوص و چسب ممبران لایه پی وی سی روی ام دی اف چسبانده می‌شود.