mob دفتر کرج: 02632252192                          دفتر تهران 02155281744                  
ارتباط مستقیم با واحد فروش    
location شعبه مرکزی : کرج طالقانی جنوبی خیابان سیدالشهدا فروشگاه برنا چوب پلاست البرز 
             شعبه نوشهر: کمربندی چالوس به نوشهر، نرسیده به کوشک سرا

درب و چهارچوب ضد آب از wpc

 wpc چیست؟

برای ساخت در و چهارچوب از متریال یا مواد اولیه مختلفی در گذر زمان استفاده شده است؛ با پیشرفت علم و تکنولوژی و تغییر نیازهای روز افزون بشر این مواد اولیه نیز روز به روز کامل تر شده است. با ظهور نانو تکنولوژی، ساخت محصولات مختلف با این ترکیب پلیمری در صنعت ساختمان سازی، در چارچوب و پنجره نیز با استقبال بسیاری مواجه شده است. از جمله این مواد میتوان به پلی وود یا چوب پلاست (Polywood) اشاره کرد که به اختصار WPC خوانده میشود.WPC مخفف کلمهWood-Plastic Composite و به معنای کامپوزیت پلاستیک و چوب می باشد.
 
553

چهارچوب ضد آب درب ضد سرقت

این کامپوزیت خواص قابل توجهی از مواد پایه و اولیه خود در مقایسه با متریال های دیگر دارا می باشد. برای مثال این مواد دارای بافت و ظاهر چوبی شکل و مقاوم مانند چوب و همچنین قابلیت شکل پذیری و بازیافت شدن مانند پلاستیک را دارا میباشد. ویژه گیهای منحصر به فرد پلی وود باعث میشود تا محصولات تولید شده از این مواد اولیه مانند درب و چهارچوب ، قرنیز ، سفت ، درب پنجره وغیره از ویژه گی های کاربردی این متریال بهره ببرند.

553

مزیت های wpc

1- بر حسب نیاز می توان با ترکیب مواد آن را به گونه ای که مورد نیاز است تهیه و تولید کرد.

2- مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت

در تولید WPC سطح چوب با لایه ی نازکی از پلاستیک پوشانده میشود که این امر سبب عایق بندی چوب در برابر رطوبت میگردد و همچنین از رشد و نمو قارچ و جلبک در سطح چوب نیز پیشگیری میشود.

3- سازگار بودن با محیط زیست به گونه ای که ضایعات و پسماند  wpc  بسیار کم بوده و این مقدار ناچیز هم قابل بازیافت است.
4-  استحکام
استحکام wpc   دو تا سه برابر مواد تشکیل دهنده آن می باشد و این امر باعث شده تا WPC کمترین میزان تعییر شکل را در برابر فشار داشته باشد.
5- مقاومت در برابر خورندگی و فرسایش
553

سازگار بودن با محیط زیست به گونه ای که ضایعات و پسماند wpc بسیار کم بوده و این مقدار ناچیز هم قابل بازیافت است.

پلی وود سختی و قدرت را از ویژگیهای چوب و پلاستیک گرفته است اما تراکم آن غالباً بالاتر از چوب و پلاستیک خواهد بود.

درب و چهارچوب های ضد آب ساخته شده از پلی وود ماهیتی کاملا ضدآب داشته و به صورت یکپارچه طی فرآیند اکسترود ساخته شده و به علت ماهیت کامپوزیتی خود خواص برتر چوب و چوب پلاست تشکیل دهنده خود را دارد

استحکام wpc، دو تا سه برابر مواد تشکیل دهنده آن می باشد و این امر باعث شده تا WPC کمترین میزان تعییر شکل را در برابر فشار داشته باشد.

نظرات كاربران :