mob دفتر کرج:02632252192   دفتر تهران :02155276047  و 02155281744   مهندس علی بیات :  09125974265     مهندس محمودی :  09121005367
location دفتر تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی - شهرک صنعتی چهاردانگه -خیابان اصلی -بین 22 و 22.5 |  دفتر کرج : طالقانی جنوبی - خ سیدالشهدا - پلاک 207
 آدرس فروشگاه دکوود البرز : کردان ،بلوار شهدای کردان ،روبروی امیران ،نبش کوچه مریم ، فروشگاه دکوود

نحوه اجرای چوب پلاست دکو وود

چوب پلاست که در دسته مصالح کامپوزیتی قرار می گیرد یک مصالح ترکیبی از چوب طبیعی و فیبر پلاستیکی است. خاک اره حاصله از فیبرهای پر کننده مانند پوست بادام زمینی، ساقه نیشکر یا بامبو با پودر پلاستیکی حاصل از موادی مانند پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید،  پلی پروپیلن و آکریلونیتریل بوتادین استایرن ترکیب شده و این محصول را به وجود می آورد. در حالی که این مواد با یکدیگر ترکیب می شوند، قالب بندی نیز می شوند تا ضخامت مورد نیاز حاصل شود. ما در مجموعه برنا چوب نمایندگی فروش چوب پلاست دکو وود  در کرج می باشیم برای خرید چوب پلاست دکو وود  می توانید با شماره های اعلام شده تماس حاصل نمایید.

 

نحوه اجرای چوب پلاست دکو وود

زیرسازی برای نصب چوب پلاست دکو وود 

برای نصب چوب پلاست دکو وود  حتما نیازمند زیر سازی خواهید بود. زیر سازی یا شاسی کشی برای نصب چوب پلاست آماده سازی بستر کار برای نصب پروفیل چوب پلاست است.جهت اجرای زیر سازی از پروفیلهای چوبی، فلزی و همچنین از پروفیلهای مخصوص از چنس چوب پلاست استفاده می شود. در صورتی که از پروفیلهای فلزی به عنوان زیر سازی استفاده می کنید ، حتما باید آنها را توسط رنگ پوشش دهید تا نسبت به خوردگی (زنگ زدن) مقاوم شوند. زیر سازی و شاسی کشی برای اجرای چوب پلاست ، با توجه به شرایط موجود به 2 روش انجام می شود:

اجرای زیر سازی بدون نیاز به تغییر ارتفاع و عدم استفاده از پدستال کف کاذب

در این صورت شاسی کشی و بستر سازی لازم جهت نصب پروفیلهای پلاستوود مستقیما روی کف موجود و عمود بر راستایی که قرار است پروفیلهای چوب پلاست دکووود  اجرا شوند، اجرا می شود.


زیر سازی روی پدستال

در این حالت کف سازی بصورت کف کاذب انجام می شود و نیاز به تنظیم ارتفاع و اصلاح تراز ارتفاعی توسط پدستالهای مخصوص کف کاذب وجود دارد. در این جالت گاهی پروفیلهای زیر سازی به صورت طولی و عرضی اجرا می شوند.

 

فرآیند نصب پروفیل چوب پلاست دکووود بر روی زیرسازی

بعد از اتمام مراحل زیرسازی، پروفیل های هر منطقه برش داده شده و در جای خود قرار می گیرند.این پروفیل ها توسط بست هایی به نام کلیپس بر روی زیرسازی محکم می شوند. این کلیپس ها باعث می شوند که هر پروفیلی را در آینده براحتی از محل خود بتوان جا به جا کرد. کلیپس ها به دو شکل پلیمری و فلزی موجود هستند که باعث فیکس شدن پروفیل و تنظیم فاصله بین پروفیل ها می شوند. در هنگام نصب پروفیل ها رعایت فاصله عرضی و طولی بین هر پروفیل مهم است. حداکثر فاصله عرضی بین هر پروفیل چوب پلاستیک که کنار هم قرار میگیرد.، 6 میل است.حداکثر فاصله طولی از راس بین هر پروفیل نیز 3 تا 6 میل است.این فواصل برای کنترل انبساط طولی و عرضی پروفیل ها در آب و هوای مختلف است.

نکاتی که هنگام زیرسازی برای نصب چوب پلاست  دکو وود  باید رعایت شود

  • شیب کف زیرسازی باید حدودا یک درصد باشد (جهت هدایت آب جاری)
  • قوطی های فلزی باید در جهت شیب بستر نصب شوند تا آب جاری خارج شود.
  • درصورتیکه امکان تخلیه آب در بین قوطی ها وجود ندارد، بهتر است در زیر قوطی ها پایه استفاده شود.
  • پیچ مورد استفاده برای زیرسازی بهتر است از جنس گالوانیزه باشد.
  • در ابتدا و انتهای کار کلیپس جهت تنظیم فاصله و فیکس کردن استفاده می شود.
  • پروفیل های کفپوش چوب پلاست در هر متر مربع حدودا 450 کیلوگرم وزن را تحمل می کنند.

چگونگی نصب شاخه های چوب پلاست دکو وود 

فاصله استاندارد برای کنار هم قرار گرفتن پروفیل ها بستگی به زمان و شرایط منطقه بر اساس دستورالعمل زیر توصیه می گردد :
فاصله پروفیل ها از یکدیگر در فصول بهار و پاییز حدود ۵ میلیمتر، فصل تابستان ۷ میلیمتر و در فصل زمستان حدود ۳ میلیمتر باشد،این  در واقع یک درز انبساطی است که علاوه بر میسر نمودن انبساط شاخه ها ، اجازه می دهد برف و باران به سهولت از لابه لای آن عبور کند . برای این که فاصله بین شاخه ها به شکل منظم دیده شود بهتر است که از کلیپس در بین فواصل استفاده گردد . در مواردی که کفپوش ها با اتصالات ویژه از جمله کلیپس های مخصوص نصب می گردد ، فاصله بین دو شاخه بر اساس ضخامت بدنه کلیپس خواهد بود .  به منظور اینکه در انتهای کار زیر شاخه ها خالی نمانده و به مرور زمان ، رو به بالا انحنا پیدا نکند می بایست حتما  سر شاخه ها را به قید زیرکار متصل و پیچ شود . برای شاخه ها به طول 6/3 متر ، این فاصله تا 12 میلیمتر افزایش می یابد .

راهنمای اجرای چوب پلاست دکو وود